> art terapia
> jóga | meditácie
> feng shuei | vastu
> makrobiotika
> hermetika
> theurgia
> kontakt
 
 

 

priestor

Hľadáte v byte, či dome zóny, kde by ste sa mohli cítiť príjemnejšie a vitálnejšie? Experimentujete so svojou posteľou a hľadáte smer pre jej správne uloženie? Prípadne ste si pozvali do svojho príbytku zvieratko, pomocou ktorého ste hľadali svoje pozitívne i negatívne zóny?

Áno, existujú princíy, na ktorých náš život a príbytok funguje a vďaka ktorým dokážeme nájsť rovnováhu i v osobnom priestore.

 

feng shuej

Feng šuej je čínsky filozofický systém harmonizácie každého s okolitým prostredím. Termín feng shui doslovne prekladá ako "vietor-voda". Feng shuej je jedným z piatich umení čínskej metafyziky, klasifikovanej ako fyziognómia – pozorovanie a pochopenie prostredníctvom vzorcov a výpočtov. Feng shuej v praxi opisuje architektúru v metafore, pokiaľ ide o "neviditeľné sily", ktoré sa viažu na vesmír, zem a ľudstvo spoločne.

Staršie feng šui je čínske umenie geomantie, čiže výkladu prúdenia a smerovania zemských a atmosférických síl a jinových a janových energetických smerovaní s cieľom nájsť podľa tohto výkladu najvhodnejšie miesto na pobyt človeka v danom prostredí.

po čínsky: 风水 = pchin-jin = fēngshuǐ = feng-šuej = vietor a voda

 

vastu

Vasto Shastri (vāstu śāstra) znamená vedu architektúry a stavebníctva. Nachádza sa v indickej kultúre, vďaka prežitu príručiek o dizajne, usporiadaní, meraní, príprave pôdy, priestorového usporiadania, priestorovej geometrie a ďalších aspektov architektúry. Vastu sa začleňuje medzi tradičné hinduistickej a v niektorých prípadoch aj budhistickej viery. Filozofia vastu je založená na integrácii architektúry s prírodou a starovekej indickej viery s využitím dokonalých geometrických vzorov (Aku), symetrie a smerových angažovaností (polí).

 

a čo vy, máte to doma správne?

Vyskúšajte si aj vy nakresliť pôdorys vášho domu či bytu a a zistite, či máte správne rozloženie miestností.

 

 

 

 

 

 

somA – centrum kreatívneho myslenia

somastudio.sk